5 gier samochodowych na wakacje

17 czerwca 2015
download2

Czas urlopów już się zaczął, wakacje tuż tuż. Wiele z Was pewnie będzie się wybierało na wyjazd samochodem. Pytanie więc co robić podczas takiej podróży, aby nie paść z nudów? Oto pięć przykładów na dobrą zabawę.

Wszystkie przedstawione przeze mnie propozycje gier wymagają używania jedynie mózgu. Nie powinno więc być z tym problemu. Za niedogodności z góry przepraszam.

1. Na jedną literę

Chodzi o ustalenie jakiejś kategorii, a potem wymyślanie słów na jedną wybraną literę. Po wyczerpaniu pomysłów zmiana litery. Możecie mówić wyrazy każdy po kolei, a może być to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Przykładami kategorii mogą być marki i modele samochodów, zwierzęta (w tym gatunki ryb, rasy psów, organizmy jednokomórkowe itp.) – u nas te dwie są najpopularniejsze.

2. Na ostatnią literę

To na pewno znana Wam zabawa. Jedna osoba mówi jakieś słowo, kolejna mówi po niej zaczynając słowo na ostatnią literę pierwszego wyrazu. I tak w kółko. Oczywiście nie powtarzamy wcześniejszych słów. Dla utrudnienia możecie zawęzić zabawę do słów z jednej wybranej kategorii.

3. Widzę psa

dog

To gra na spostrzegawczość. Jadąc po drodze wypatrujecie wymyślonej rzeczy, na przykład psów. Ten, kto ich wypatrzy najwięcej, ten wygrywa. Nie może jednego psa zaklepać kilka osób na raz. Kto go pierwszy wypatrzy ten ma go na swojej liście. Oczywiście nie muszą to być psy, może być dana marka samochodu lub cokolwiek sobie innego wymyślicie. Pamiętajcie o liczeniu swoich zdobyczy! ;)

4. Skojarzenia

Gra stara jak świat. Pierwsza osoba mówi jakieś, jakiekolwiek, słowo, druga mówi takie jak jej się kojarzy z tym pierwszym słowem. Efekty mogą być przezabawne, ale o tym na pewno wiecie ;)

5. Wymyślamy bajkę

To już może trochę mniej znana zabawna, ale za to bardzo śmieszna. Polega na wymyślaniu wspólnie bajki. Ktoś zaczyna mówiąc „dawno, dawno temu…”, a następna osoba musi coś dopowiedzieć. Może to być całe zdanie, może być to tylko krótka fraza. Wystarczy puścić wodze fantazji, a rezultaty mogą spowodować ból brzucha od śmiechu :)

To są moje propozycje, które sama wykorzystuję lub wykorzystywałam z bliskimi w czasie podróży samochodem. Mam nadzieję, że nie znaliście chociaż jednej lub sobie o paru przypomnieliście. A może znacie jeszcze jakieś gry tego typu? Miłej podróży!

Close