Balkonowe inspiracje: siedziska

5 czerwca 2016
balkon inspiracje urządzanie

Sezon balkonowy już w pełni, ale jeśli jeszcze nie urządziliście swojego to mam dla Was trochę inspiracji dotyczących różnych opcji siedzisk :).

Balkony zdarzają się bardzo malutkie, takie, że czasem ledwo i mucha się mieści. Nie jest łatwo je urządzić, ale niektórzy i z takimi sobie radzą. Coraz częściej, w nowym budownictwie, mamy doczynienia z większymi balkonami i tam pole do popisu jest znacznie większe. Niezależnie od wielkości balkonu są różne opcje jeśli chodzi o wybór siedzisk.

Tradycyjnie – dwa krzesełka

Dwa krzesełka przy małym stoliku to już balkonowa tradycja. W sumie trudno się dziwić, skoro to całkiem wygodna opcja. Zazwyczaj na malutkim blokowym balkonie i tak nie zmieści się więcej osób niż dwie, a jednocześnie można wygodnie zjeść śniadanie czy kolację albo wypić kawę. Poza tym w sklepach znajdziemy bardzo dużo różnych kompletów w przystępnych cenach. Do wyboru mamy komplety metalowe, drewniane, rattanowe – po prostu do wyboru, do koloru.

balkon krzesłabalkon krzesła 2

Ławki, ławeczki – skrzynie, skrzyneczki

A może by tak ławkę? Albo ławę? Decydując się na ławę warto wybrać taką, która jednocześnie będzie służyła jako skrzynia do przechowywania – multitasking jak się patrzy. Na małym balkonie to spora oszczędność miejsca, a i rzeczy schowane w taką ławę/skrzynię nie są na widoku. To chyba całkiem miła wizja ;D.

balkon ławkibalkon ławki 2

 Bujanie w obłokach – ekhem, w hamaku znaczy się

Co Wy na to? Hamaki to mega sprawa, więc jeżeli macie tylko możliwość – polecam. Oprócz hamaka można też zamontować inne siedziska wiszące, mogą być podwieszane krzesła, fotele, a nawet ławki. Na pewno wygodniej się wtedy zamiata :D.

balkon hamakbalkon hamak 2

Inne siedziska, łoża

Możecie też zaszaleć i jako siedzisko wstawić coś pomiędzy kanapą, a łóżkiem, a fotelem, a materacem… opcji jest oczywiście wiele :).

balkon siedziskabalkon siedziska 2

 Wasza kolej

A Wam co się najbardziej podoba? Macie już urządzone balkony czy jeszcze czekają na zainteresowanie? Ja mam balkon w domu i do urządzonego mu daleko… ale mam na nim hamak na stelażu, więc to już coś :D

  • Jeju, marzę o hamaku! Zabieram się, aby zrobić u siebie hamak DIY :)

    • O, w sumie nie pomyślałam, że i to można samemu zrobić :) My dawno temu dostaliśmy, przeleżał swoje, bo brak odpowiednich drzew w ogródku, aż wreszcie niedawno dokupiliśmy stojak i służy nam na balkonie właśnie :D Cudowny relaks <3 Jak zrobisz swój to się koniecznie pochwal, jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie! :)

  • Balkon to coś czego mi brakuje w domu.

Close