Co „posprzątasz” i zorganizujesz w telefonie w 5 minut lub mniej

1 września 2015
telefon w 5 minut

Do tej pory w serii sprzątania i organizowania w zaledwie 5 minut były różne pomieszczenia w domu. Dzisiaj natomiast zapraszam na ekspresowe organizowanie telefonu.

W świecie, gdzie telefon komórkowy zastępuje nam książkę telefoniczną, aparat, odtwarzacz muzyki, notatnik, rejestrator dźwięku, kalkulator i wiele, wiele innych, łatwo o zabałaganienie tegoż „cudownego” urządzenia. Często wszystko robimy w pośpiechu i zapominamy o wielu zbędnych rzeczach, które tkwią w czeluściach naszego telefonu. Dlatego podpowiem Wam co możecie w nim ogarnąć w tak krótkim czasie jak pięć minut. Chwila wolnego w domu, jazda komunikacją miejską, poczekalnia u lekarza… Idealne momenty na zorganizowanie telefonu!

Usuniesz stare wiadomości

Screenshot_2015-09-01-12-54-30Zbierają się i zbierają, reklamy, konkursy, informacje od operatora… No i oczywiście zwykłe smsy do i od bliskich. Co jakiś czas trzeba te wiadomości usuwać. Inaczej prędko zabrakłoby nam miejsca w pamięci telefonu.

Wyczyścisz rejestr połączeń

Ta lista też zajmuje w telefonie jakąś pamięć. I o ile jest to całkiem przydatna niekiedy lista, to informacja z kim rozmawialiśmy pół roku temu chyba już niekoniecznie… Dlatego wyczyść rejestr i niech nowe połączenia zapisują się na czystym koncie ;)

Przejrzysz notatki, nagrania, muzykę

Screenshot_2015-09-01-12-52-47Stare notatki, nagrania i muzyka, której już nie słuchasz. Ulżyj swojemu telefonowi i pousuwać zbędne już rzeczy.

Uporządkujesz kontakty

Często zapisujemy numery telefonów w pośpiechu, a potem o nich zapominamy. Teraz jest dobry moment na ich poprawienie i uzupełnienie. Popraw wszystkie nazwy kontaktów, na takie jakie chcesz aby były (np. imiona i nazwiska), dodaj inne numery telefonów (np. praca, dom), scal powielone kontakty i dodaj zdjęcia.

Zorganizujesz galerię zdjęć

Screenshot_2015-09-01-12-55-21Tutaj natomiast warto zająć się nieudanymi fotkami i je usunąć. Uporządkuj też je w albumy oraz zdecyduj, które warto przenieść z telefonu na komputer. Przenieś je do jednego albumu i zrób to przy okazji, albo przerzuć od razu, jeśli masz na to czas.

Usuniesz zbędne aplikacje i zorganizujesz ekrany

Dawno nieużywane gry, nietrafione aplikacje… Usuń wszystko, co już Ci się nie przydaje. Dodatkowo zorganizuj przy okazji swoje ekrany. Ułóż odpowiednio aplikacje, stwórz wygodne foldery, uporządkuj widżety i usuń z ekranów też te już Ci niepotrzebne. Wypróbuj jakiś nowy, wygodniejszy układ rozmieszczenia ikonek.

A Wy co byście zorganizowali w telefonie w 5 minut?

Close