Co robić, kiedy jest mało miejsca na książki

28 sierpnia 2015
download

Małe mieszkanie? A może po prostu masz dużo rzeczy i na książki miejsca zostaje mało? Na wszystko na szczęście jest rada i dziś na tę radę zapraszam ;)

Kilka propozycji gdzie można umieścić książki, jeśli macie mało miejsca w domu. A na końcu mała alternatywa dla tradycyjnych książek i ciekawa inicjatywa ;)

Przy schodach

Jeśli mieszkasz w domu i posiadasz schody, to możesz zaaranżować tę przestrzeń tak, aby zmieściła się tam Twoja kolekcja (albo jej część). Sposobów jest oczywiście cała masa, najważniejsza jest wyobraźnia.

books stairs

Pod sufitem

Przy małej ilości miejsca dobrze jest myśleć o „wysokim” przechowywaniu. Czyli na szafach, szafkach, wysoko pod sufitem. Nie jest wtedy zbyt wygodnie korzystać z przedmiotów znajdujących się tak wysoko, dlatego lepiej trzymać tam rzadziej używane rzeczy. A na pewno masz też rzadziej używane książki :)

books ceiling

Na pustej ścianie

A może masz pustą, niezagospodarowaną ścianę? To może być nawet wąska przestrzeń za otwartymi drzwiami – przy takiej świetnie się sprawdzi ostatni przykład na zdjęciu.

books walls

Pod łóżkiem, pod siedzeniami

Tam również możesz wykorzystać wolną przestrzeń. Zamiast pościeli, możesz przecież trzymać tam książki. Czy to w szufladach, na półkach czy w ptwieranym od góry pojemniku.

books under

Ebooki i Audiobooki

Jeśli już naprawdę nie masz gdzie wygospodarować miejsca na książki to możesz się przerzucić na Ebooki i Audiobooki. Ja się do ebooków przekonać nie mogę, lubię ptrzymać w rękach „żywą” książkę, a poza tym i tak czytam tyle rzeczy w internecie, że wolę choć trochę odpocząć od ekranu… Natomiast co do audiobooków to jak byłam mała, miałam różne bajki na kasetach i kiedy rodzice już nie mieli siły czytać mi ich przed snem, włączali mi taką taśmę. Teraz audiobooki są dostępne w bardzo wielu miejscach i w różnych formach – na płytach CD, do ściągnięcia w internecie czy też online.

W tym miejscu chcę Wam polecić kanał na youtube Anita Czyta, który został stworzony po to, aby szerzyć czytelnictwo. Możecie na nim posłuchać książek czytanych przez Anitę, zarówno pozycji znanych, jak i tekstów początkujących autorów. Na razie znajdziecie tam głównie bajki, ale mają się też pojawić teksty dla trochę większych dzieci ;) Raz w tygodniu pojawiają się polecenia książek. Zachęcam Was do słuchania, oglądania i wspierania czytelnictwa. Czytajcie więc dużo, a kiedy nie możecie czytać – słuchajcie! :) Aby być na bieżąco z filmami Anity odsyłam Was do jej fanpage’a: Anita Czyta.

Po więcej inspiracji zapraszam na mój Pinterst:

 

Close