Co trzymać na toaletce, a co w łazience

24 czerwca 2015
SDC19117_Fotor2

Jeśli posiadasz toaletkę to jesteś prawdziwą szczęściarą. Jest to mebel, który powinna posiadać każda dziewczyna, każda kobieta, aby po prostu mieć „swoje” miejsce.

Ja, szczęśliwie, toaletkę posiadam. Nie jest to specjalistyczny mebel, tylko zwykłe biurko z ikea, kupione do tego celu. Ma tylko jedną nie za dużą szufladę. Toaletka to mebel, który nie ma zbyt dużo przestrzeni do przechowywania. Bo jak zwykle tak i tutaj nie chodzi o ilość tylko o jakość. Ale przecież my kobiety lubimy mieć trochę więcej tego i owego… Jeśli posiadasz naprawdę dużo kosmetyków to oprócz toaletki będzie Ci potrzebna spora szafka lub komoda. Natomiast jeśli nie masz ich za dużo to toaletka plus mała przestrzeń w łazience lub kawałek szafki w sypialni wystarczy. A może nawet sama toaletka da radę?

Dzisiaj chciałabym się skupić na podziale kosmetyków i różnych kobiecych przyborów między toaletką a łazienką właśnie. Wydaje mi się to dobry podział, ponieważ wiele kosmetyków używamy w łazience.

Po pierwsze, jakie rzeczy zazwyczaj posiadamy:

 1. do włosów
 2. do paznokci
 3. do makijażu
 4. do pielęgnacji twarzy na sucho
 5. do pielęgnacji twarzy na mokro
 6. do pielęgnacji ciała
 7. perfumy, dezodoranty
 8. biżuterię
 9. inne

A co się zawiera w tych kategoriach? Tak dla jasności.
W rzeczach do włosów znajdziemy gumki, spinki, szczotkę, grzebień, opaski na głowę, wałki. Generalnie to, czego używamy do czesania się.
Do paznokci używamy cążków, pilnika, lakierów, zmywacza.
Przy makijażu stosujemy pędzle, wszelkiego rodzaju kolorówkę do oczu (kredki, cienie itd.), błyszczyki i szminki, podkłady itp., zalotkę do rzęs.
W pielęgnacji twarzy na sucho znajdziemy kremy, toniki, płyny do demakijażu.
W tej na mokro natomiast wszelkiego rodzaju maseczki i peelingi.
O ciało dbamy również kremami, peelingami, używamy też golarki.
Kategorii 7 i 8 chyba nie muszę rozwijać? Inne przybory to waciki, patyczki, pęseta, kosmetyczki i wszystko co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.

SDC19111_Fotor2

Podział między toaletkę, a łazienkę jest bajecznie prosty. Wystarczy się zastanowić których przyborów i kosmetyków używasz w jakim miejscu. Jeśli czegoś używaż w łazience to tam to przechowujesz. Jeśli w sypialni – to właśnie tam. Rzeczy, które używasz w jeszcze innym miejscu, na przykład przed telewizorem (przybory i lakiery do paznokci?), raczej przechowujesz w łazience, jeśli masz mało miejsca na toaletce.

W łazience na pewno trzymamy wszystkie kosmetyki do pielęgnacji twarzy na mokro – przecież właśnie tam mamy wodę. Tak samo te do pielęgnacji ciała. Poza toaletką spokojnie możemy trzymać wcześniej wspomniane lakiery i przybory do paznokci, wałki do włosów czy kosmetyczki. Trzeba po prostu dobrze się zastanowić jak będzie najwygodniej.

Biżuteria to dość trudna kategoria. Wszystko zależy od tego ile jej posiadasz i ile masz miejsca na/w toaletce. Moim marzeniem na ten moment jest przechowywanie biżuterii w pięknej garderobie, a tylko tej naprawdę codziennej w szkatułce na toaletce. Na razie jednak nie mając jej dużo trzymam ją na i w toaletce. Nie mam dużo kosmetyków i różnych przyborów, spokojnei więc się tam mieści.

Przy rodzielaniu rzeczy pomiędzy toaletkę i łazienkę, najważniejsza jest praktyczność. To naprawdę najistotniejszy element. Przecież głównie chodzi o to, aby było nam wygodnie. A Wy jak byście rozdzieliły swoje kosmetyki i przybory?

 • R.

  Zazdroszczę! pierwsze co kupię do nowej sypialni, jak już będziemy mieli z mężem swoje mieszkanie, to będzie właśnie toaletka ;) póki co, zostaje łazienka…

  • Nie ma co kryć, toaletka to bardzo fajna sprawa ^^ Trzymam więc kciuki, żebyś jak najszybciej miała taką wymarzoną :)

Close