DIY: Wieszak na apaszki

9 kwietnia 2016
DIY wieszak na apaszki lub szaliki

Szaliki, apaszki, jak je przechowywać? Składane się przecież pogniotą… Na szczęście wymyślono już coś takiego jak wieszak na apaszki, a ja Wam pokażę jak go możecie zrobić w domu!

Zapewne widzieliście już takie „cuda”, ale jeżeli macie trochę czasu to możecie taki wieszak na apaszki zrobić sami. To nic trudnego i potrzeba niewiele materiałów, może się nawet okazać, że wszystkie macie już w domu. Tak było i u mnie, dlatego tak bardzo podoba mi się ten projekt. Jeżeli nie muszę iść do sklepu po materiały lub narzędzia i zrobić coś przydatnego własnoręcznie – super! Mam zaoszczędzone pieniądze, recycling w moim domu kwitnie i w dodatku rozwijam kreatywność ;)

Co potrzebne

wieszak na apaszki co potrzebne

 1. Wieszak – to przede wszystkim. Generalnie nie ma znaczenia jaki on będzie, ale najmniej nada się metalowy, ponieważ łatwo się gnie. Ja wybrałam zwykły plastikowy, taki jak wszystkie których używam do wieszania ubrań. Myślę, że tak samo dobrze nada się drewniany.
 2. Kółka – na nich, tudzież w nich, będą wisiały apaszki. Ja wykorzystałam stare, cienkie metalowe bransoletki, które kiedyś były tak modne. Zostawiłam je w razie gdyby miały być kiedyś jakieś przebierańce albo coś, ale oczywiście nigdy ich nie użyłam… Więc wykorzystałam część z nich tutaj. Możecie też użyć np. kółek od karniszy czy zasłon prysznicowych. Pomyślcie, co może się jeszcze nadać, a pewno możliwości jest wiele. Ile kółek? Ja wykorzystałam 10, ale tu też możecie zrobić jak Wam wygodnie i jakie macie potrzeby co do ilości miejsca na Wasze szaliki/apaszki.
 3. Nitka – ogólnie coś czym przymocujecie kółka do wieszaka i do siebie nawzajem. Może to być nitka, najlepiej trochę grubsza (trwalsza), ale też na przykład włóczka czy nawet wstążki. Pomyślcie co Wam pasuje.
 4. Nożyczki – oczywiście potrzebne są nożyczki do cięcia nitki, włóczki czy co tam wzięliście do łączenia elementów.

Jak robimy wieszak na apaszki

 1. Ustawiamy kółka według uznania i określamy jaki kształt będzie miał wieszak.
 2. Łączymy kółka ze sobą nitką. Możecie to zrobić tylko na bardzo małym obszarze, tak jak ja, lub owinąć kółka w całości.DIY wieszak na apaszki
 3. Gdy już wszystkie będą dobrze ze sobą połączone to przymocowujemy je do wieszaka.
 4. Gotowe! Teraz już wystarczy tylko zawiesić apaszki :)

gotowy wieszak na szaliki

TIP 1: Opcjonalnie możecie też wcześniej pomalować wszystko na jeden kolor, np. farbą w spray’u. Wtedy tylko nitka będzie się odznaczać.

TIP 2: Jeśli kółka w całości owijacie nitką/włóczką to możecie owinąć nią też wieszak, aby wszystko tworzyło ze sobą spójną całość.

Wasza kolej

Jak Wam się taki pomysł podoba? Mi bardzo, wieszak sprawdza się naprawdę dobrze. Zrobicie taki wieszak? :)

 • Martyna W.

  Rewelacyjny patent! I tani w dodatku :) na pewno wykorzystam

Close