Lista adresów – Domowy Segregator – pobierz szablon

19 maja 2016
lista adresów - adresownik

Mimo że już nie pisze się listów tak często jak kiedyś, to jednak adresy rodziny i znajomych się przydają. Dlatego mam dla Was adresownik.

Ten adresownik jest utrzymany w konwencji mojego Home Binder, czyli Domowego Segregatora. Jeżeli jeszcze nie wiecie co to, odsyłam Was tutaj –> Home Binder – Domowy Segregator.

Niektórym pewnie się wydaje, że adresów nie potrzebują. Inni natomiast nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez porządnego adresownika. Ja jestem gdzieś pośrodku, ale podejrzewam, że najbardziej to zwyczajnie brakowało mi adresownika w moim stylu. Dlatego stworzyłam taki, jaki wydaje mi się najlepszy – prosty, przejrzysty i można go mieć w wersji cyfrowej.

Format

Taki też Wam udostępniam – w formie zwykłego dokumentu. Dzięki temu możecie sobie go trzymać na komputerze i nie zabierać miejsca w domu kolejnymi papierami.

Jednak dla tych bardziej tradycyjnych osób lub po prostu takich, które preferują mieć adresy zapisane na kartkach – załączam od razu wersję w PDF, którą można wydrukować bez obaw, że coś się „przesunie”, zmieni itp. Możecie ją wpiąć w swój Domowy segregator :).

Kolumny

Ten adresownik jest naprawdę prosty i minimalistyczny. Ma tylko dwie kolumny – „Osoba” oraz „Adres”. Oczywiste, prawda? Myślę, że dzięki temu całość będzie czytelna oraz że łatwo będzie odnaleźć to, czego w danym momencie potrzeba.

Jak wpisywać

Całkowicie według uznania! Zupełnie tak, jak Wam wygodnie, jak pasuje, kolejność taka, jaką sobie wybierzecie. Nawet nic nie będę sugerować, bo uważam, że akurat tutaj jest to zbędne.

adresy - adresownik

Lista adresów, adresownik – do pobrania i do druku

Skoro cały Domowy segregator miał być w wwersji dwujęzycznej to kontynuuję postanowienie. Lista adresów jest więc po polsku i po angielsku, w dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnej i żółtej.

Tak jak pisałam wcześniej macie do wyboru PDF i DOC. Jeżeli w wersji DOC potrzebujecie więcej pól do wpisywania, wystarczy zaznaczyć całą zawartość i wkleić na następną stronę itd. :). W przypadku PDF-a wystarczy dodruk :).

Polski:

English:

Wasza kolej

Jesteście z tych co zapisują adresy czy raczej nie? A może macie zamiar dopiero zacząć?
PS Jeśli wykorzystacie przygotowane przeze mnie szablony to dajcie znać, będzie mi bardzo miło :).

Close