Domowy segregator: lista gwarancji, daty – pobierz szablon

15 marca 2016
Domowy segregator - lista gwarancji

Problem z ogranizacją paragonów do gwarancji? Chcecie na bieżąco wyrzucać te, które się kończą? Wystarczy lista gwarancji, a tu znajdziecie pomocny szablon.

Pisałam Wam już o takiej liście przy okazji wpisu o tym jak zorganizować paragony do reklamacji.

W czasach kiedy kupujemy bardzo dużo przedmiotów, w tym i droższych sprzętów i takich, które mogą się popsuć jeszcze podczas trwania gwarancji lub okresu rękojmi, czyli w ciągu dwóch lat. Jeśli nie to oczywiście wspaniale, oby więcej takich produktów. Niejednokrotnie jednak zdarza się, że musimy produkt oddać do naprawy, wymienić na nowy czy po prostu zwrócić. I co wtedy? Teoretycznie nie trzeba posiadać paragonu, wystarczy inny dowód zakupu, nawet może być to oświadczenie pisemne. Ale czy zawsze się pamięta kiedy daną rzecz kupiliśmy? Niestety nie.

Dlatego bardzo przydatna jest lista gwarancji, a właściwie dat gwarancji. Na takiej liście zapisuje się datę upływu gwarancji lub rękojmi danego przedmiotu. Dzięki temu zawsze wiadomo czy można się ubiegać o reklamację czy też już czas na nią minął.

Kolejność

Jeżeli nie lubicie mieć zbędnych przedmiotów czy plików w komputerze to taka lista bardzo się Wam też przyda do kontrolowania który paragon można już wyrzucić, a które jeszcze są ważne i powinny zostać tam gdzie są (pod warunkiem, że jest to zorganizowany segregator lub folder w komputerze ;p). Dlatego najlepiej ułatwić sobie życie i nie wpisywać tych dat byle jak, tylko w kolejności od najbliższej do tej najbardziej odległej. Wtedy dużo łatwiej i szybciej jest sprawdzić których papierków można się już pozbyć.

Kategorie

Oczywiście, kategorie, oczywiście. Bez nich chyba nie ma wpisu z tematu organizacji! ;D Jeżeli masz posegregowane paragony i uporządkowane w kategoriach, to takie kategorie sugeruję też mieć w liście dat gwarancji. U mnie są to:

 • ELEKTRONIKA, ELEKTRYKA – wszystkie sprzęty, np. agd, rtv, a także piła elektryczna
 • DOM, OGRÓD, SAMOCHÓD – meble, meble ogrodowe, opony itp.
 • UBRANIA, BUTY, DODATKI – droższe ubrania, buty, torebki, portfele itd.
 • INNE – wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii (obviously)

Takie też są w szablonie, który dla Was przygotowałam :)

Jak wpisywać

Proponuję datę a obok nazwę przedmiotu, tak aby było go łatwo zidentyfikować. Czyli przykładowo: 2016/02/12 – zmywarka. Jeżeli jest to np. bluzka to dopisz kolor, wzór czy jakiś charakterystyczny element.

Daty gwarancji

Lista gwarancji – daty gwarancji

Przygotowałam dla Was szablon, który możecie sukcesywnie wypełniać w Wordzie. Są dwa rodzaje list – mała i duża, w zależności od tego czy kupujecie dużo przedmiotów, które dobrze żeby trafiły na tę listę czy też nie.

Oczywiście tradycyjnie dwie wersje kolorystyczne i dwie wresje językowe. Mam nadzieję, że z nich skorzystacie, bo naprawdę warto :) Używam już takiej listy od jakiegoś czasu, ale dopiero od niedawna w tak ładnej formie ;) Nie zapomnijcie później wrzucić pliku do Waszego folderu Domowy Segregator! ;D

Polski:

English:

Wasza kolej

Korzystaliście wcześniej z takiej listy? Jeśli nie to czy zaczniecie? Ja polecam, jest bardzo praktyczna ;) Dajcie znać co myślicie o takiej liście i moim szablonie! :)

 • To jest pomysł! Nigdy na to bym nie wpadla. Świetna sprawa. Dodam taka listę do teczki z gwarancjami. Dzięki!

  • Bardzo się cieszę, że pomysł się przyda i że mogłam pomóc :) Pozdrawiam!

   • Dziś zrobiłam tym sposobem listę leków, które mamy w domu. Ulozylam ja alfabetycznie w segregatorze i zaznaczylam kiedy upływa termin ważności każdego leku. Podzielilam na leki dla dzieciaków i dla dorosłych. Super sprawa. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Wszystko będę teraz tak ksiegowac :-D

    • Świetny pomysł! Nie pomyślałam, że i leki warto tak spisać, chyba też się tym zajmę przy okazji :D Dzięki za podpowiedź!

     • Hej! Nie chcę spamować więc jeśli sobie życzysz usuń komentarz. Chcę Cię tylko poinformować, że poleciłam Cię w tegorocznym Share Week http://onaucejezykow.blogspot.gr/2016/03/polecane-polskie-blogi-jezykowe-darmowe.html , jednym z założeń projektu jest przekazanie informacji wytypowanym stąd ten komentarz. Spodobały mi się Twoje porady w sympatycznym tonie i to, że nie ignorujesz swoich czytelników. Dodałam też Twoją stronę do listy polecanych blogów u siebie. Pozdrówki i Wesołych Świąt!

     • Takie wyróżnienie to żaden spam ;D Bardzo dziękuję, lecę czytać! :D

Close