Jak urządzić pralnię – część 3: aranżacja

26 kwietnia 2015
urządzanie pralni

Pralnia to typowo „praktyczne” pomieszczenie. Ale to przecież nie znaczy, że nie może być ładne. Dlatego podpowiem jak można ją upiększyć.

Zasłony

Może nie są do końca praktyczne w takim pomieszczeniu, bo w pralni jest zazwyczaj dość wilgotno. Jednak odpowiednio dobrana tkanina może w cudowny sposób odmienić wnętrze. Jeśli masz w pralni blat, a pod nim przechowujesz różne rzeczy, możesz i tam zamontować zasłonki. Zakryją to, co niekoniecznie musi się rzucać w oczy i przy okazji będą zdobić pomieszczenie.

Stonowane kolory

aranżacja pralni kolory

Pralnia ma to do siebie, że lepiej wygląda w stonowanych kolorach. Przynajmniej według mnie. Wydaje się wtedy bardziej schludna i czysta. Ale to absolutnie nie oznacza, że ma być cała biała i już. Możliwości jest wiele, od beży przez delikatne turkusy, aż po szarości. Przeglądając różne wystroje zauważyłam, że bardzo dobrze wygląda pralnia utrzymana w różnych odcieniach tego samego koloru, tudzież z tylko jednym kolorem-akcentem przy łagodnej kolorystyce dużych powierzchni (ściany, szafki itp.).

Rośliny

Nic chyba tak nie robi fajnie i przyjemnie jak rośliny. Wnoszą trochę życia, a jednocześnie spokoju. W pralni też możesz je trzymać, nie tylko w salonie czy sypialni. Pamiętaj tylko żeby wybrać takie rośliny, które będą lubiły poziom nasłonecznienia Twojej pralni oraz wilgotność jaka tam panuje. Do tego dobierz ładne doniczki, a od razu pomieszczenie wyda Ci się ładniejsze.

Ramki

jak urządzić pralnię

Ramki ze zdjęciami, grafikami czy obrazami nie muszą koniecznie być tylko na przykład w holu. W pralni mogą zdziałać cuda. Możesz wybrać jakieś rodzinne zdjęcia, albo stworzyć grafiki z napisami pasującymi do pralni. W internecie jest dużo takich udostępnianych :)

Pasujące rzeczy

To chyba najważniejszy punkt. Aby było ładnie i składnie, przedmioty w pralni muszą do siebie pasować (zresztą nie tylko w pralni). Takie rzeczy jak pudełka czy doniczki muszą pasować do wnętrza i do siebie nawzajem. Jeśli będziesz tam zbierać przypadkowe rzeczy to zapanuje chaos. Ja wiem, że to kusi wykorzystać pudełka z całego domu, które nie są już wykorzystywane tam czy tam, ale warto mieć takie pasujące do siebie… Pamiętaj, że to nie oznacza, że od razu musisz kupować nowe. Może da się je jakość dostosować? Na przykład pomalować lub obszyć tkaniną.

Przeczytaj również inne wpisy o urządzaniu pralni:
część 1: funkcjonalność
część 2: organizacja
13 pomysłów na pralnię

Close