Mr Muscle CERA-FIX do płyt ceramicznych i indukcyjnych

21 listopada 2014
SDC18494_Fotor-1

Czyszczenie płyty ceramicznej czy indukcyjnej wydaje się dużo prostsze niż normalnej kuchenki gazowej. Jednak posiadając płytę należy pamiętać o bardzo ostrożnym obchodzeniu się z nią, ponieważ jest podatna na zarysowania. Jak więc skrobać uporczywe przypalenia? Z pomocą przychodzi Mr Muscle CERA-FIX.

Producent pisze:
Specjalnie opracowana formuła produktu szybko i bez wysiłku czyści oraz skutecznie zabezpiecza ceramiczne i indukcyjne płyty kuchenne pozostawiając połysk bez smug i zarysowań. Cenne olejki silikonowe tworzą na powierzchni płyty niewidoczną warstwę ochronną, która ułatwia jej codzienne czyszczenie i sprawia, że zabrudzenia nie przylegają do płyty. Idealny do codziennego użytku.

Recenzja

Używam tego produktu od dawna i rzeczywiście bardzo dobrze czyści płytę. Należy go rozprowadzić papierem na zimnej płycie, a potem polerować do połysku. To takie proste!
Rozprowadza się go dość ciężko, ale tylko na samym początku. Później idzie gładko. Trzeba kilka razy przewracać papier na inne strony, ponieważ płyn się wciera i po chwili uniemożliwia to dalsze polerowanie.
To, co mi się bardzo podoba w Mr Muscle CERA-FIX to wychwalana przez producenta warstwa ochronna. Faktycznie po wypolerowaniu płyty świeci się ona pięknie i naprawdę sprawia wrażenie, jakby miała na sobie wartstwę ochronną.
Przy większych zabrudzeniach trzeba troszkę mocniej potrzeć papierem, ale wszystko raczej schodzi bez problemu. Producent zaleca użycie skrobaka do szkła przy mocno przyschniętych resztkach, ale ja takiego nie posiadam – na szczęście wystarcza zeskrobanie uporczywych brudów paznokciem przez papier, którym polerujemy płytę.

Zalety:

bardzo dobrze czyści regularne zabrudzenia
całkiem dobrze usuwa większe zabrudzenia
pozostawia na płycie piękny połysk
sprawia wrażenie z wyglądu pokrycia płyty warstwą ochronną

Wady:

troszkę słabo się go na początku rozprowadza

Osobiście bardzo go polecam, używam go po każdym gotowaniu. A Wy próbowałyście tego produktu? A może stosujecie jakieś inne specyfiki do płyt ceramicznych i indukcyjnych godne uwagi?

Close