O mnie i o blogu

me

Cześć!

Mówią na mnie Millie (a tak naprawdę nazywam się Emilia Kronenberger) i nie jestem Szekspirem, ani Ajnsztajnem (ani tym bardziej Einsteinem). Lubię leniuchowanie i dobre jedzenie. A najbardziej na świecie cieszy mnie to, że jestem szczęśliwa. To tak w skrócie.

A co więcej…? Urodziłam się w Australii, i choć znaczną część życia spędziłam w Polsce, udało mi się spędzić tam taką chwilę, aby upewnić się w tym, że kocham Australię – na szczęście nie spotkałam żadnego gigantycznego pająka ani węża! To zapewne zmieniłoby moje zdanie ;p
Chodziłam do szkoły muzycznej, gram na fortepianie. Kocham śpiewać, ale śpiewam raczej tylko w samotności lub przy mojej drugiej połówce jednocześnie wygłupiając się niemiłosiernie… ^^

Oprócz tego mam jeszcze sporo zainteresowań, ale to wszystko jest tylko „po trochu” i jak mi się zachce lub przypomni ;)
W nowym towarzystwie jestem typem „obserwatora” i dużo czasu zajmuje mi totalne otwarcie się i pokazanie siebie. Pewnie to dziwne, skoro prowadzę otwartego dla wszystkich bloga ;p Ale tak jest, dlatego często wychodzę na mruka ;)

Oczywiście na blogu możesz poznać mnie bliżej ;)

O czym piszę?

Piszę o rzeczach różnych i rzeczach wielu. Zawsze dla ludzi. I wszystkich innych kosmitów. Z przymrużeniem oka, bo przecież nie można całe życie być poważnym! :D

Nie jestem idealna, to pewne. Często łapię lenia, więc moja organizacja czasu pozostawia wiele do życzenia – ale właśnie dlatego staram się dużo o tym czytać, próbuję nowych trików i sposobów (dlatego coraz lepiej mi idzie i niekiedy sprawiam wrażenie naprawdę dobrze zorganizowanej osoby). I co najważniejsze – dzielę się nimi z Tobą!

Sprzątanie i organizacja domu to też nie lada sztuka, dlatego staram się wprowadzać u siebie jak najwięcej uproszczeń, aby nie sprzątać całymi dniami. Dodatkowo nie przepadam za silnymi środkami do mycia, dlatego staram się stosować przy sprzątaniu takie rzeczy jak soda, cytryna czy sól.

Staram się dzielić wszystkimi przydatnymi sposobami na sprzątanie i organizację domu i czasu, które mi pomogły. Bo przecież nie chodzi o to, aby latać ze ścierką 24 na dobę! ;) A o to, żeby przyjemnie spędzać czas w czystym domu i mieć dużo chwil dla siebie i bliskich.

Mam nadzieję, że moje porady na temat organizacji czasu i domu oraz sprzątania będą dla Ciebie pomocne. Zapraszam Cię więc w moje wirtualne progi – mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej :).

A jeśli masz jakieś uwagi/propozycje lub chcesz nawiązać ze mną współpracę to wyślij swojego gołębia pocztowego pod adres itstimeforhome[at]gmail.com. Wszelkie propozycje mile widziane ;).

Close