Olejek Lemon Young Living do sprzątania

18 czerwca 2016
Lemon

Nie wiem czy znacie olejki Young Living, ale według mnie są genialne. A Lemon nadaje się też do sprzątania :).

Czym są olejki Young Living?

Słowo wstępu dla tych, którzy jeszcze nie poznali tych olejków. Olejki Young Living to najwyższej jakości esencje roślinne, bardzo silnie skoncentrowane. Są całkowicie naturalne. Czyste olejki bez żadnych dodatków. Dostępne są zarówno olejki jednoskładnikowe (np. Lemon) jak i firmowe mieszanki łączące najlepsze właściwości różnych olejków. Mogą być stosowane w różnych celach – niektóre z nich mają działanie antybakteryjne, inne przeciwwirusowe, a jeszcze inne pomogą pozbyć się stresu, skoncetrować się, poprawić pamięć i wiele innych. Każdy olejek ma swoje unikalne właściwości, choć na jedną „dolegliwość” może pasować kilka olejków oraz jedne olejek może pomagać na różne „przypadłości”.

Olejek Lemon

Jest to olejek jednoskładnikowy zawierający wyciąg ze skórki cytrynowej. Do wyprodukowania jednego kilograma olejku używa się aż 3000 cytryn! Jest to więc olejek bardzo silnie skoncentrowany, wystarczy już tylko jedna kropla aby zdziałać naprawdę wiele.

Główne działanie Lemona

Olejek Lemon Young Living ma przede wszystkim działanie antybakteryjne. Świetnie więc zwalcza choroby bakteryjne, ale można go również stosować przy naturalnym sprzątaniu domu. Odkazicie nim wszelkie zanieczyszczone powierzchnie, ale też usuniecie uporczywe plamy.

Olejek Lemon do sprzątania

Poniżej lista jak konkretnie możecie zastosować olejek Lemon Young Living do sprzątania. Pamiętajcie, że jest to olejek bardzo silnie skoncentrowany, więc wystarczy użyć zaledwie paru kropel, zazwyczaj jednej lub dwóch, aby uzyskać pożądany efekt.

Uwaga! Lemon jest tak silnym olejkiem, że rozpuszcza szkodliwe tworzywa sztuczne, więc zawsze nalewajcie krople do misek/pojemników szklanych. W plastikowych będziecie mieli dziurę.

olejek Lemon Young Living

  • Łazienka – w łazience znajduje się bardzo dużo bakterii, dlatego Lemon świetnie się tam sprawdzi. Możecie umyć nim całą umywalkę, wannę, prysznic oraz toaletę. Rozcieńczcie odrobinę olejeku w wodzie i taką miksturą myjcie.
  • Klamki – jako super środek dezynfekujący możecie użyć tego olejka do wyczyczenia klamek i innych miejsc w których zbiera się dużo bakterii, a o których często się zapomina.
  • Dywany – odświeżycie tym olejkiem dywany, zabijecie w nich bakterie.
  • Meble – można też wypolerować nim meble.
  • Naczynia – tym olejkiem można też umyć naczynia.
  • Trudne plamy – Lemonem usuniecie też trudne plamy. Poradzi sobie z żywicą, bejcą, tłuszczem i smarem.

Jak widzicie olejek Lemon z Young Living ma bardzo dużo zastosowań w otoczeniu domowym. A dzięki silnej koncentracji jedna buteleczka starcza na bardzo długo. Jeżeli po tym wpisie stwierdziliście, że chcecie go wypróbować to możecie go kupić tutaj, w zaprzyjaźnionym sklepie –> Olejek Lemon Young Living ;)

Znaliście olejki Young Living i z nich korzystacie czy to pierwszy raz kiedy o nich słyszycie? Koniecznie dajcie znać. Tak czy siak mam nadzieję, że Was zachęciłam do wypróbowania Lemona :)

 

Close