Perfumy FM World: zapachy 416 i 425 – recenzja

2 czerwca 2016
PERFUMY PURE

Perfumy od FM World – hit czy kit? Popróbowałam i już wiem. Zapraszam do recenzji :).

Ostatnio zostałam zaskoczona paczką – dostałam dwa flakoniki perfum od FM World do przetestowania. Po pierwszym przypływie radości do próbowania podchodziłam ostrożnie, bo zazwyczaj mam trudności z doborem zapachów dla siebie – mało więc prawdopodobne, że wybrane przez kogoś innego mi się spodobają, prawda? Na szczęście moje obawy okazały się zupełnie zbędne. Dostałam zapach 416 oraz 425 z nowej linii PURE i oba niesamowicie trafiły w mój gust.

Moje zapachy: 416 i 425

Do wyboru jest 10 zapachów damskich oraz 10 męskich. Ja otrzymałam 416 i 425. Dwa zupełnie różne światy. Jeden słodki, lekki. Drugi cięższy, bardziej ostry i wyrazisty. Pierwszy idealny na ciepły, słoneczny dzień, ten drugi na wieczorne wyjście, na przykład na romantyczną kolację. Bardzo mi się spodobały, pasują do moich zmiennych nastrojów i są zupełnie odmienne od zapachów, które posiadam. PS Mój chłopak oszalał na punkcie Pure 425 ;)

Czas utrzymywania się zapachu

Jest niezwykle długi! Posiadałam wcześniej różne wody i perfumy, o różnych stopniach zaperfumowania, również te rzekomo „silne”. Jednak przyznaję szczerze – jak do tej pory te dwa trzymają się najdłużej.  Oczywiście osoba, która nosi zapach dość szybko się do niego przyzwyczaja. Tak jest i tutaj, ale dla innych osób zapach utrzymuje się właściwie cały dzień, co jeszcze mi się nie zdarzyło :). Dla mnie to absolutnie ogromna zaleta tych perfum.

fm 416 425

Wybór perfum FM PURE: opisy i zdjęcia

Wiem, że perfumy każdemu podobają się inne, wybór ich jest bardzo indywidualną i subiektywną kwestią. Dlatego przy każdym zapachu z lini Pure znajdziemy dokładne opisy wraz z nutami zapachowymi, a co najważniejsze – z charakterem. Wydaje mi się on najbardziej pomocny przy doborze zapachu, według mnie są bardzo trafnie te charaktery dopasowane (przynajmniej na zapachach 416 i 425). Na stronie internetowej znajdziecie też zdjęcia dopasowane do zapachów – one również mogą pomóc ;).

Wybór perfum FM PURE: quiz i aplikacja

APLIKACJA fm group perfume finder

Inną fajną pomocą jest quiz. Na początku wybieracie nutę głowy, nutę serca i nutę bazy. Na dole jest przycisk zmieniający składniki, jeżeli te wyświetlone Wam nie pasują. Następnie pojawia się kilka charakterów do wyboru. Wystarczy wybrać ten Wam odpowiadający i gotowe – pojawia się opis perfum wraz ze zdjęciem.

Kolejnym sposobem na podejście bliżej do wymarzonych pefum jest aplikacja – Perfume Finder. Została stworzona po to, aby pomóc Wam wybrać perfumy pasujące do Waszego stylu życia i charakteru. W aplikacji pojawiają się różne pytania, takie jak wymarzone miasto czy ulubiona pora dnia. Na koniec dostajemy dwie propozycje zapachowe. Uwaga! Jeśli podejmiesz test kolejny raz, pytania mogą być zupełnie inne ;). Aplikacja dostępna zarówno w App Store jak i Google Play.

Opakowanie

Ten punkt zostawiłam na sam koniec, ale nie znaczy to, że jest najmniej ważny.
Wielkość – 50 ml, co jak dla mnie jest bardzo wygodne. Nie jest to bardzo malutka buteleczka, której zawartość za chwilę się skończy, jednak jest na tyle mała, że bez większego problemu mogę zabrać ją ze sobą do torebki (choć oczywiście zależy jakiej).
Kształt – to jest bardzo ważna kwestia, jeżeli mamy zamiar nosić ze sobą perfumy. Kształt perfum PURE jest bardzo ergonomiczny, nie ma żadnych dziwnych kątów i kantów. Kształt jest prosty i ta prostota oprócz wygody jest również ujmująca.
Estetyka – bardzo wysoka, oczywiście. Opakowanie jest naprawdę proste, minimalistyczne. Buteleczka wykonana jest z przeźroczystego szkła, a nalepka jest biała (w zapachach męskich czarna). Całe opakowanie naprawdę urzekło mnie swoją prostotą i elegancją. Mniej jest więcej :).

Wasza kolej

Na koniec oczywiście pytanie do Was: miałyście styczność z tymi perfumami? Podobają Wam się czy niekoniecznie? Dajcie znać co o nich myślicie :).

  • Danka

    WITAM używam perfum FM od kilku lat i nie wyobrażam sobie używać innych
    a 425 faktycznie jest bardzo ładny chociaż wszystkie nowe PURE są ładne każdy ma coś w sobie

    • Ja wcześniej nie używałam perfum FM, więc nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii, ale zgadzam się, że te nowe są naprawdę ładne. Męskie również, chłopak zamówił i jest zadowolony, a dość wybredny z niego typ :)

Close