Przechowywanie pędzli do makijażu

16 kwietnia 2015
organizacja pędzli do makijażu

Niezbędny element przy malowaniu się to pędzle. Jak je przechowywać? Sposobów jest kilka.

Rolowane pakowanie

przechowywanie pędzli do makijażu w podróży

Takie opakowanie można wykonać samemu i to na różne sposoby. Jedną z opcji jest przewleczenie szerokiej gumki przez matę bambusową i związanie wstążką. Inną jest użycie kawałka filcu lub skóry i wycięcie otworów przez które przełożysz pędzle. Ta druga opcja jest chyba mniej wymagająca, natomiast mnie osobiście bardziej się podoba ta z matą bambusową ze względów wizualnych (po zrolowaniu nie widać pędzli).

To dobre rozwiązanie jeśli nie chcesz ich trzymać na wierzchu (lub nie masz na to miejsca) oraz jeśli chcesz uchronić swoje pędzle przed kurzem. Takie etui na pewno fajnie się też sprawdza podczas podróży.

Pojemniki

przechowywanie pędzli do makijażu

Mogą to być słoiki, małe osłonki na kwiatki czy małe wazoniki, szkło po średniej wielkości świeczkach, świeczniki i wiele wiele innych. Możliwości jest mnóstwo, a najlepiej wykorzystać to, co macie już w domu. Jeśli chcecie, aby wasze pędzle się nie przewracały to możecie wypełnić pojemniki różnego rodzaju rzeczami. Na przykład kamyczkami lub perełkami. Ale z powodzeniem możesz użyć rzeczy, które znajdziesz w kuchni: ryżu, kawy, fasoli.

Takie pojemniczki to fajny sposób na wyeksponowanie pędzli do makijażu. Niestety wtedy się kurzą. Potrzebne jest też oczywiście mniejsce na ich trzymanie gdzieś na wierzchu, na przykład na toaletce czy półce w łazience.

Kawałek drewna

jak przechowywać pędzle do makijażu

Takie rozwiązanie mnie bardzo zaciekawiło, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. W kawałku drewna należy wydrążyć dziury, w których umieścimy pędzle. Tutaj pokazuję przykłady gdzie jedna dziura jest przeznaczona na jeden pędzel, ale myślę, że z powodzeniem można zrobić mniej większych dziur na większą ilość pędzli jednocześnie (choć zapewne byłoby to trudniejsze).

W ten sposób na pewno nasze pedzle staną się ozdobą pomieszczenia. Będzie to szczególnie pasowało we wnętrzu gdzie znajduje się wiele drewnianych elementów i jest ono komponowane pod kątem natury.

Close