Przeprowadzka: 9 genialnych trików, których nie znaliście

16 lutego 2016
przeprowadzka wskazówki

Jest kilka rzeczy, które mogą niewyobrażalnie usprawnić proces wyprowadzki. Znacie je? Myślę, że nie wszystkie. A warto! Te wskazówki pomogą oszczędzić czas, pieniądze i nerwy. Przedstawiam Wam 9 mało znanych trików idealnych gdy czeka Was przeprowadzka.

Wpisy z serii przeprowadzki:
Co przygotować
Pakowanie
Zabieranie mebli

1. Otwory w kartonach

Wiele pudeł nie ma otworów, za które można chwycić przy przenoszeniu. To duży minus, szczególnie gdy pudła są duże lub ciężkie. Ale nic straconego, z takimi też można dać sobie radę! Można przecież te otwory wyciąć samemu. Tylko pamiętajcie: można to robić tylko z pudełkami, które są wykonane z wystarczająco mocnej tektury. Tylko wtedy, gdy wiecie, że nie zaszkodzi to za bardzo ich strukturze i nie ma obaw, że się rozlecą.
Jakie i jak wyciąć otwory? Około 5 centymetrów od górnej części pudełka wytnijcie odwrócone do góry nogami trójkąty. Takie uchwyty będą wygodne.

2. Kolorowe opisywanie pudeł

Dla niektórych wygodniejszy będzie color coding kartonów z rzeczami, niż zwykłe opisywanie. Kolory łatwiej zobaczyć z daleka i szybciej można pomyśleć co gdzie ma iść, do którego pomieszczenia. Do oznaczenia kolorami możecie użyć szerokich taśm klejących w wyraźnych kolorach i na nich napisać szczegółowe informacje. Inną opcją jest wydruk etykiet na kolorowym papierze i następnie przyklejenie ich na pudełkach.

3. Szuflady jako pojemniki

Jeżeli nie rozkręcacie mebli (a przynajmniej komód) to warto je wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przewożenia przedmiotów. Jeśli zawartość Waszych szuflad nie jest ciężka i w transporcie się nie zniszczy to możecie to po prostu zostawić jak jest i już (tylko koniecznie oklejcie szuflady, pisałam o tym tutaj). Ale gdy to co w szufladach nie nadaje się do takiego przewożenia to możecie wypełnić je na przykład skarpetkami czy szalikami – są lekkie i nie stanie im się krzywda.

przeprowadzka

4. Sztućce na miejsu

Inną rzeczą, którą można zostawić jak jest, są… sztućce! Zapewne trzymasz je w tacy z przegródkami. Dobra wiadomość: nie musisz ich wypakowywać i później z powrotem wkładać na miejsce już w nowym domu, kiedy przeprowadzka się skończy. Wystarczy, że okleisz tacę folią spożywczą. Zaoszczędzony czas i miejsce – chyba o to chodzi, nie? ;)

5. Garnki i miski jako pojemniki

Można użyć walizek to czemu nie garnków? Spokojnie możecie schować przyprawy czy inne niewielkie przedmioty w garnki, duże miski czy naczynia żaroodporne. Myślcie nieszablonowo, zawsze szukajcie rozwiązań jak wyorzystać przestrzeń.

6. Przeprowadzka bez wycieku

Boicie się, że chemia gospodarcza czy kosmetyki wyleją się podczas przewozu? Jest na to świetny sposób! Pod każdą zakrętką umieśćcie kawałek folii spożywczej. Wtedy żadne wyciek nie straszny, możecie być spokojni. W ten sposób To również dobry sposób na czas zwykłych podróży.

7. Niekruszące się kompakty

Skoro już mowa o kosmetykach, to jest sposób na uchronienie cieni, róży i innych kosmetyków w kompaktach. To ponownie rada, którą warto wykorzystać również podczas wszystkich wyjazdów i podróży, a nie tylko gdy czeka Was przeprowadzka. Aby te kosmetyki się nie pokruszyły podczas transportu, wystarczy włożyć do środka płatek kosmetyczny lub kuleczkę waty. Zadziałają podczas wstrząsów jak poduszka powietrzna ;D

8. Sesja foto dla kabli

W dzisiejszych czasach mamy w domach mnóstwo różnych urządzeń, a co za tym idzie – kabli (całe szczęście, że coraz więcej urządzeń łączymy przez wi-fi…). Aby nie było po przeprowadzce kłopotu z ich przyłączaniem, wystarczy zrobić zdjęcie łączenia kabli, na przykład w telewizorze, przed ich odłączeniem. Później wystarczy zajrzeć do zjdęcia i wiadomo wszystko co i jak.

9. Kable trzymają się razem

Znowu o kablach i ułatwionym ich przyłączaniu w nowym domu. Jak już zrobicie zdjęcie to wszystkie te, które idą do tego samego urządzenia, chowajcie razem. Możecie je spiąć drucikiem, schować do reklamówek lub włożyć do zużytych rolek po papierze toaletowym czy ręczniku papierowym.

Wasza kolej

Znaliście któreś z tych trików? A może znacie jeszcze jakieś inne, które nie są zbyt znane i popularne? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach! :)

  • Pingback: Przeprowadzka: zabieranie mebli - Time for Home()

  • Madzia_im

    Punkt 5 można zastosować do większości pomieszczeń. Do garnków wkładamy np przyprawy i wszystko zostaje w strefie kuchennej, kosmetyki można schować np do kosza na pranie, itp W ten sposób szybciej sie rozpakujemy i nie ma zbędnej bieganiny

    • Masz rację, wykorzystywanie innych przedmiotów jako pojemniki jest bardzo przydatne i nie muszą to być tylko garnki i miski. Taka oszczędność miejsca podczas przeprowadzki jest na wagę złota :) A pomysł z koszem na pranie super, nie wpadłam na to, na pewno w przyszłości wykorzystam! :)

Close