Sposoby na przechowywanie płyt CD/DVD

14 kwietnia 2015
jak przechowywać płyty cd dvd

Chyba każda z nas ma w domu płyty CD i DVD. Dziś przedstawiam kilka propozycji na ich przechowywanie.

Szuflady

To dość ładny sposób. Wysuwasz szufladę i masz pięknie ułożone płyty. Trzeba wziąć pod uwagę również wygodę tego przechowywania, gdzie widać wszystkie grzbiety. Niestety zajmujemy tu sporo miejsca. No i trzeba mieć szufladę.

Półki

DVD na półkach

Sposób, który na pewno wyeksponuje nasze płyty. Będą robiły za ozdobę. Tak jak na półkach kładziemy książki tak i płyty możemy ułożyć. Myślę, że w tym przypadku szczególnie ładnie wyglądają na wystawie płyty DVD – dokładnie widać grzebiety opakowań. Jednak tak układając płyty trzeba liczyć się z zajmowaniem dużej ilości miejsca oraz kurzeniem się płyt (no chyba że półki są za drzwiczkami).

Pudełka

Mogą być po butach lub specjalnie przeznaczone do przechowywania płyt. Taki sposób jest dobry jeśli nie chcesz kurzu na płytach. Jest średnio wygodny – widzisz grzbiety, ale dopiero gdy wyciągniesz (odpowiednie) pudełko. Zaletą jest możliwość trzymania na półkach.

Opakowania plastikowe

CD DVD w plastikowym pudełku

Świetne rozwiązanie jeśli zależy Ci na zajęciu jak najmniejszej ilości miejsca. Niestety trzeba wtedy zrezygnować z oryginalnych opakowań oraz przeglądanie płyt nie jest zbyt wygodne. Można takie rozwiązanie zastosować przy kilku płytach tego samego rodzaju lub artysty (CD). Z DVD jest według mnie gorzej.

Futerały materiałowe

To też dobry pomysł przy oszczędzaniu miejsca. Trochę więcej zajmuje przestrzeni niż opakowania plastikowe, ale dużo łatwiej się przegląda płyty. Niestety tu również trzeba zrezygnować z oryginalnych opakowań.

Reasumując:

  • w szufladach ładnie i się nie kurzą, ale zajmują dużo miejsca
  • na półkach pięknie, ale się kurzą i zajmują dużo miejsca
  • w pudełkach się nie kurzą, ale jest średnio wygodnie
  • w opakowaniach plastikowych zajmują bardzo mało miejsca, ale jest to bardzo niewygodne
  • w futerałach materiałowych jest mało zabranego miejsca, ale brak oryginalnych opakowań

A Wy jak trzymacie swoje płyty CD/DVD?

Close