Studencka wyprawka

31 lipca 2015
IMG_20150730_150749_Fotor

Tak jak w latach szkolnych tak i w studenckich jest czas na przygotowanie sobie wyprawki – różnią się one jednak od siebie. Co więc jest potrzebne na studiach?

Do notowania i nauki

IMG_20150730_145443_Fotor

  • Długopisy, cienkopisy, zakreślacze. Najważniejsze są te pierwsze, bo pisania jest dużo. Długopisy muszą więc być dobre (żeby np. Cię nie irytowały zostawiając zbyt dużą ilość tuszu) i tanie. Cienkopisy i zakreślacze się przydadzą do czytelniejszego sporządzania lub znaczenia notatek.
  • Zeszyt i blok kartek A4 (podziurkowanych, jeśli nie będziesz ich wkładać w koszulki). To właśnie na kartkach będziesz zapisywać wszystkie swoje notatki. Zeszyt Ci się przyda na pierwszy tydzień lub dwa, taki „okres adaptacyjny”, poznasz jak pracuje każdy wykładowca i zrobisz dodatkowe notatki w kwestiach organizacyjnych.
  • Karteczki samoprzylepne i zakładki indeksujące. Nieoceniona pomoc przy nauce z książek. Można zaznaczać różne fragmenty do woli oraz notować na nich najważniejsze kwestie. Pomagają też w kolorowych zapiskach w kalendarzu.

Na temat notowania i organizacji na studiach przeczytasz tutaj.

Do przechowywania i organizacji

IMG_20150730_150132_Fotor

  • Teczki i koszulki. Teczka przyda Ci się przynajmniej jedna, w razie przewożenia dokumentów czy innych papierów. A koszulek nigdy dość, przydają przy przechowywaniu notatek na kartkach, nie niszczą się one wtedy tak bardzo podczas często przeglądania.
  • Skoroszyty i segregatory. Potrzebne są do przechowywania notatek. Notatki z każdego przedmiotu lądują w oddzielnych skoroszytach, a te natomiast w całorocznym segregatorze.
  • Przekładki. Przydadzą się do przedzielania notatek, zarówno wewnątrz skoroszytów jak i możesz ich użyć do oznaczenia skoroszytów samych w sobie. Na zdjęciu powyżej proste przekładki, które zrobiłam sama do jednego z naszych wspólnych segregatorów.
  • Kalendarz/organizer. Absolutny must-have. Możesz zdecydować się na taki w telefonie lub papierowy. Wtedy to czy kalendarz czy organizer zależy już tylko od Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, żeby był odpowiedniej wielkośc – aby zawsze go można było zabrać ze sobą.

Inne

IMG_20150728_172202_Fotor

  • Zszywacz, spinacze (małe i duże). Zawsze są jakieś notatki do spięcia.
  • Dziurkacz. Bo notatki prędzej czy później wpina się w segregator.
  • Pendrive. Dzięki niemu zaniesiesz różne materiały na ksero, dostaniesz jakieś materiały od wykładowcy lub je mu zaniesiesz.

Jeszcze raz przypomniam o wpisie na temat zorganizowanych notatek na studiach, stanowi on świetne uzupełnienie studenckiej wyprawki ;)

Close