Ulubione potrawy i alergie/nie lubi – Domowy Segregator – szablon

5 listopada 2016
szablon potrawy do pobrania

Nasz domowy segregator rośnie coraz bardziej, tym razem przyszedł czas na szablon ulubione potrawy oraz alergie/nie lubi.

Kiedy mamy dużą rodzinę lub wiele znajomych którzy lubią nas odwiedzać, z czasem problemem może być pamiętanie o ich upodobaniach kulinarnych. Co lubią, czego nie lubią, może mają jakieś alergie? A może ktoś eksperymentuje i nie je glutenu albo przeszedł na wegetarianizm? A może to jego stała dieta? Czasem może być trudno o tym wszystkim pamiętać, dlatego dobrze jest mieć swoją „ściągę”.

Z tego powodu przygotowałam dla Was dwa szablony – są właściwie takie same, ale udostępniam je z obiema wersjami nagłówków ;).

Szablon ulubione potrawy

Siostra uwielbia pierogi? Usłyszałaś że znajoma z pracy szaleje za zupami krem? Notuj! Nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie okazja gościć daną osobę, być może z niektórymi spotykasz się regularnie i wiesz co im najlepiej przygotować do jedzenia, ale ini bywają u Ciebie rzadko, albo wcale. Jednak kiedy już przyjdzie ten pierwszy raz, będziesz wiedziała co najlepiej ugotować tego dnia, żeby sprawić przyjemność drugiej osobie :).

Szablon alergie/nie lubi

Zawsze jest też druga strona medalu. Oczywiście są ludzie, którzy jedzą wszystko, ale jednak prawie każdy ma taką potrawę czy składnik, którego nie znosi. Albo po prostu ma alergię. Gorzej, jeśli tych rzeczy jest sporo lub odwiedza Cię wiele osób, ale właśnie po to jest ten szablon. Dzięki niemu zawsze będzie wiadomo czego w danym dniu nie robić, nie gotować, odpuścić. Kolega je bezmącznie? Pamiętaj, aby na deser nie było tradycyjne ciasto, lub nie tylko ono. Taka ściąga bardzo Ci to ułatwi :).

darmowy szablon ulubione potrawy

Kolumny

Te szablony są również minimalistyczne, jak wszystkie w moim Home Binder – mają tylko dwie kolumny. W pierwszej jest miejsce na zapisanie osoby, a w drugiej na ulubione dania lub przeciwnie – to, czego dana osoba nie je.

Format

Możecie te szablony oczywiście wydrukować, ale ja jestem bardziej za przechowywaniem tego w formie elektornicznej, na komputerze. W ten sposób łatwiej edytować listę w razie zmian oraz nie zajmuje ona nam miejsca :). Dlatego udostępniam Wam zarówno PDF do druku jak i zwykły dokument do edycji.

Ulubione potrawy, alergie/nie lubi – do pobrania i do druku

Tak jak pisałam, wstawiam Wam dwa formaty – PDF i DOC. Do tego jak zawsze dwie wersje kolorystyczne – ciemna i żółta :).

Ulubione potrawy:

Alergie/nie lubi:

Wasza kolej

Co myślicie o notowaniu takich rzeczy? Czy będzie to dla Was ułatwienie? A może zawsze pamiętacie co kto lubi lub nie? :)

  • Zoo

    Dziekuje, za szablony. Przydadza sie one, w tworzeniu menu.

Close